Při hledání větší autosedačky pro svého syna jsem narazila na nový produkt Smart Kid Belt. Podle výrobce se jedná o přídavný bezpečnostní pás, který plní stejnou funkci jako autosedačka či podsedák. Nahradí autosedačku pro děti od 4 do 12 let s váhou od 15 do 36 kg. Rozhodla jsem se pás pořídit a samozřejmě vyzkoušet.

Co je Smart Kid Belt?

Již na první pohled je Smart Kid Belt malý a kompaktní, vejde se mi i do kabelky. Poprvé jsme jej vyzkoušeli na trase z Prahy do Brna. Vzhledem k tomu, že jsme vezli dvě děti, kdy zabírají autosedačky téměř celé zadní sedadlo, byla to skvělá příležitost řádně pás prověřit. Má velmi jednoduchý vzhled a nechybí k němu jak uživatelská příručka, tak kartička pro policii o tom, že se jedná o produkt určený k ochraně dětí při jízdě.

Pás se velmi snadno instaluje. Spodní spona se protáhne pásem v autě, musí být co nejníže. Následně se připoutá dítě pásem v autě a nastaví se správná délka dětského pásu za pomocí přezky. Horní přezka dětského pásu musí být připevněna 5 cm nad úrovní ramene dítěte. Obě přezky na páse jsou posuvné, takže si snadno podle potřeby upravím jeho délku. Syn není příliš vysoký, proto bylo potřeba pás trochu zkrátit. Na stránkách prodejce je i praktické video, jak pás správně instalovat.

Výhodou je jeho přenosnost, můžete jej snadno použít v druhém autě, ale i taxíku nebo při jízdě dálkovým autobusem. Musím říci, že je to skutečně skvělá alternativa, zejména když čas od času vozím i kamarády syna. Nemusíme tak složitě přehazovat autosedačky z jednoho auta do druhého.

Kvalitní ochrana při jízdě

Přezky pásu jsou vyrobeny z tvrdého a velmi odolného plastu. Jsou pevně složené, západka však šla docela velmi obtížně upevnit, díky tomu se v případě nehody nerozbije. Pás lze snadno zasunout dovnitř i ven. Proto jej zvládne používat skutečně každý.

Pás přináší tyto výhody:

  • je bezpečný
  • oproti autosedačce nižší pořizovací cena
  • je testován
  • dítě má velké pohodlí při jízdě
  • můžete převážet takto bezpečně tři děti na zadním sedadle