Když se stěhujeme, jsme nervózní, jelikož musíme zařizovat celou řadu věcí. Jak to udělat, aby měly děti na stěhování co nejlepší vzpomínky?

Začněte o měsíc dříve

Pokud máte děti, je nade vše nutné začít proces stěhování co nejdříve. Když budete připraveni, budete mít dost prostoru pro nečekané kašlíčky, rostoucí zuby a další trampoty dětského věku, které by vám udělaly časovou čáru přes rozpočet. Stěhováci vám pomohou převézt vše potřebné. Balení je ale na vás. Začněte co nejdříve a třiďte věci. Vše, co již nepotřebujete, darujte nebo prodejte.

Dětské předměty jako poslední

Aby měly vaše děti dostatek prostoru pro hraní, jejich oblíbené hračky a předměty uložte do krabic jako poslední. Dětem ponechte několik oblíbených hraček, které bude mít u sebe v batůžku, aby mělo své hrdiny stále u sebe. Až se přestěhujete, jako první vybalujte právě předměty do dětského pokoje. Dovolte co největší zázemí.

Něco extra

Zřejmě budou chvíle, kdy se budete naplno muset věnovat stěhovacím záležitostem. Děti to nechápou a myslí si, že na ně nemáte čas. Pro tento čas si do telefonu stáhněte zajímavé dětské aplikace se skládačkami nebo malováním. Povolte nyní dítěti, aby si hrálo s něčím novým. Na období stěhování se také doporučuje nakoupit nějakou novou hračku. Může jít o drobnost, která potěší. Nebo například malé pianko či další zvukovou hračku.

Odměňte se

Stěhování není třeba jen přežít. Můžete si jej také společně užít. Než vám převezou věci, můžete si spolu dát něco dobrého. Zajděte si do restaurace, do které chodíte jen zřídka, dopřejte si potraviny, které si běžně nekupujete. Zasloužíte si pořádnou odměnu, a to všichni!

Nervozitu se snažte nepřenášet na své děti. Můžete jim vždy přiměřeně k věku vysvětlovat, co se děje a jak se vám bude v novém bydlení skvěle dařit. Motivujte je a odměňujte za jejich snahu o trpělivost.