Těhotenství je hormonální jízda, tak to alespoň popisují jiné maminky. Střídají se nálady, otékají kotníky, zvětšuje se bříško, kondice už není to, co bývala. Každá žena to může snášet jinak a rozhodně jí nepřidá, když se okolo ní začne „kupit“ řada „zaručených“ rad, tipů, nápadů nebo dokonce se objeví věty, které nepovzbudí, ale spíš pořádně naštvou. Jaké to například jsou?

Jak se to proboha stalo?

Ano, jsou situace, kdy prostě miminko neplánujete, ale „stane se“. Ochrana nefunguje na sto procent, zapomenete na ní, kondom je prasklý a mnoho dalšího. Jde o poměrně osobní otázku, kterou často pokládají lidé, kteří vás vidí jen zběžně. „Na tuto otázku jsem měla chuť detailně popsat sex, aby jim to došlo“ směje se nyní Jana, kterou tato věta přiváděla k šílenství.

Nečekáš dvojčata?

Popřípadě další skvělá věta – kolik jsi vlastně přibrala? Nenápadné naznačení, že rozměr vašeho břicha je opravdu velký. „Začala jsem přibírat poměrně brzo a tak jsem ke konci těhotenství vypadala, jak bych spolkla balon. Viděla jsem to, trápilo mě to, ale když se mě někdo zeptal, zda nečekám dvojčata, a když jsem řekla, že ne, vykulili překvapeně oči s tím, že to snad není možné“ zuří Klára, která je na tuhle větu pořád alergická.

To můj porod byl…

Za dvojtečky doplňte hrůzostrašný, dlouhý, rychlý nebo jednoduchý. Každá rodička má z porodu minimálně respekt. Prvorodičky neví, do čeho jdou, jaké to bude. A i když rodíte podruhé, nemůžete si být jisté, že to bude jednoduché. „Doslova mě fascinovala tchýně, která mi vyprávěla, jak jednoho syna rodina sedmnáct hodin a druhého dvacet. Barvitě mi popisovala bolesti, kontrakce a všechno ostatní. K tomu přidala, že sestry byly neschopné a doktor si myslel, že předstírá“ začíná vzpomínat Tamara. „Po návštěvě u ní jsem byla rozhodnutá, že já rodit nechci. Nikdy“ uzavírá dnes už se smíchem.