Jedináček má jistě své velké výhody, v rodině je jediný, nedělí se o rodičovskou přízeň, nemusí se dělit o hračky, kapesné, pozornost prarodičů a podobně. Jedináček si užívá opravdu všechny výhody, které mu tento stav nabízejí. Když se však v rodině objeví další dítě, rázem se všechno změní. Nechcete dětem pořizovat sourozence, protože by to pro něj nebylo dobré?

Sourozenec je vždycky fajn

Samozřejmě tím nemáme na mysli ty vyhrocené stavy, kdy se, po smrti rodičů, sourozenci hádají o majetek, soudí se a hlídají, aby náhodou ten druhý nedostal o korunu víc, než ten druhý. Sourozenci jsou fajn, a pokud je to jen trochu možné, pořiďte jej svým dětem. Proč je fajn mít sourozence?

Automaticky na něj svádíte vše okolo

„Kdo snědl ten jogurt?“ zazní z kuchyně. Jako jedináček moc prostoru pro úhybné manévry nemáte, leda tak, svést to na psa, ale tomu to z té lednice někdo musel dát, že. Když je sourozenec, je to hned lehčí. „To Martin“ mohou děti z plných plic zakřičet a následně se strhne menší hádka nebo rovnou rvačka o to, kdo vlastně ten jogurt snědl.

Víc pomocníků

Otroctví a dětské práce jsou u nás zakázány, ale když si to odůvodníte tím, že děti vedete k zodpovědnosti a nějakým morálním návykům, projít by vám to mělo. Budete-li mít dvě děti, nemusíte chodit s košem, vysavač nebudete muset vzít už do ruky nikdy a budete mít po ruce vždycky někoho, kdo by vám pomohl při vaření, dělal takové ty méně oblíbené práce.

Kritika rodičů

Není to jen o tom svést na sourozence svůj vlastní prohřešek, ale nový sourozenec může být časem dobrý parťák, zejména v pomlouvání rodičů. Spiknout se proti nim, mít někoho, komu se svěříte a kdo to cítí úplně stejně, to není k zahození.