Vánoční úklid, to není jen tak. Proto je na místě, uvažovat na tím, jak si jej usnadnit a současně nesnížit jeho kvalitu. Nečekejte na Vánoce a dejte si dárek už před nimi. Máme pro vás několik tipů na robotické přístroje, se kterými ušetříte čas, který můžete věnovat jiným činnostem nebo rodině. Prožít advent v klidu a bez stresu z úklidu je opravdu jednoduché.

Kvalitní robotické vysavače na podlahu

S robotickými vysavači je úklid podlahy hračka, ať už se jedná o jakýkoliv povrch. Bez námahy zvládnou hravě a kvalitně uklidit třeba v době, kdy nejste doma. Všechny současné přístroje jsou vybaveny pokročilými navigačními technologiemi a konstruovány jsou tak, aby vyčistily každý kout interiéru, aniž byste se museli bát pádu ze schodů nebo zaseknutí pod skříní.

Nejpokročilejší navigační technologií je vybaven robotický vysavač Mamibot Exvac680s. Přístroj disponuje důmyslně vestavěnými kamerami a senzory, jejichž pomocí detailně mapuje uklízecí plochu. Vy pomocí mobilní aplikace můžete sledovat, jak mu to jde, i když zrovna nejste doma. V aplikaci také lze plánovat čas úklidu, sledovat, jaká plocha ještě zbývá vysát nebo vytřít či jaký je stav baterie. Na jedno nabití pokryje až 180 m² a v provozu vydrží zhruba 90 minut, poté se sám nabije a pokračuje tam, kde skončil. Vysavač lze ovládat hlasovými povely. Mamibot Exvac680s je kompatibilní s Amazon Alexa a Google Home, a tak se stane dalším chytrým pomocníkem ve vaší domácnosti. Doporučená prodejní cena: 9 141 Kč.

Dalším chytrým vysavačem je iRobot Roomba 976 s navigačním systémem iAdapt 2.0 a vizuální lokalizací. Přístroj pomocí kamery rozpoznává překážky, kterým se umí vyhnout a uklidit kolem nich. Díky technologii AeroForce perfektně vysává prach, špínu, vlasy nebo zvířecí chlupy, a tak je výborným pomocníkem v domácnostech se čtyřnohými kamarády. Prostřednictvím mobilní aplikace iRobotHOME můžete robota sledovat a ovládat prakticky odkudkoliv. iRobot Roomba 976 je vybaven kvalitní baterií, proto na jedno nabití uklidí až 185 m², to zvládne zhruba za 75 minut. Poté se vrátí do docku, kde se nabije a v úklidu pokračuje. Doporučená prodejní cena: 9 319 Kč.

Máte-li doma alergika, pak je právě pro vás určen robotický vysavač Rowenta X-PLORER Serie 40. Tento inteligentní přístroj vysává a myje podlahu zároveň, přičemž pomocí kvalitního filtru separuje prach i ze vzduchu. Samozřejmostí je šikovný navigační systém i rafinované boční kartáče pro dokonalé vyčištění rohů. Turbo kartáč zvládne všechny povrchy, odkud dokonale odstraní i zvířecí chlupy. Vysavač lze párovat s Alexou nebo Siri, nebo jej můžete propojit s bezplatnou mobilní aplikací, se kterou je opět možné sledovat či ovládat práci robota na dálku. Robot na jedno nabití uklidí až 150 m² a přitom si poradí s až 2 cm vysokými překážkami. Doporučená prodejní cena: 5 199 Kč.

Čtvrtým naším tipem na robotický vysavač je Hoover HGO320H 011 HYDRO, který mopuje a vysává zároveň. Jeho největší předností je tichý chod s hlučností 65 dB a cena. Na první pohled zaujme elegantní černou barvou. Z funkcí potěší propracovaná navigace a zejména pak provozní doba a jednoduché ovládání, přičemž lze volit až pět režimů úklidu. K přístroji je také dodáváno dálkové ovládání. Vysavač lze programovat až na sedm dní dopředu, a tak jej můžete nechat pracovat i v době, kdy nejste doma. Doporučená prodejní cena: 3 990 Kč.

Robot na perfektní a bezpečné mytí oken

Mytí oken, obzvláště v zimě, není vůbec příjemnou činností. Usnadněte si práci tím, že ji necháte na robotovi. Ano, i na pracné mytí oken můžete zapomenout. Robotický čistič Mamibot W120 spolehlivě vyčistí okna, kdekoliv to potřebujete. Dostane se na těžko dostupná místa uvnitř i venku a vy jej můžete navigovat pomocí dálkového ovladače. Zvládne také čistění bezrámových oken či zimních zahrad. Proti pádu je spolehlivě zajištěn pomocí pokročilého přísavného ventilátoru a bezpečnostního lanka. Doporučená prodejní cena: 7 046 Kč.

Pro nákupy do Electro Worldu

Tyto a další robotické produkty zakoupíte jednoduše na e-shopu Electro World. Všechny vaše objednávky vám připraví k odběru na 40 prodejnách nebo doručí kurýrem až do domu během 2–3 dnů. Nákup z domova je jednoduchou záležitostí a objednané zboží můžete vrátit do 14 dnů v kterékoliv prodejně, případně zaslat zpět poštou. Stejně tak lze zboží bezproblémově reklamovat.

Pokud máte nebo si pořídíte Věrnostní kartu Electro World, ušetříte hned dvakrát. Za prvé lze vybrané zboží nakoupit za speciální nižší ceny, a za druhé dostanete za každou transakci procenta zpět jako příspěvek na další nákup. Stačí vyplnit krátký formulář a můžete nakupovat výhodněji už teď. Že se to vyplatí, o tom svědčí přes půl milionu zákazníků. Síť Electro World se nyní zdvojnásobila a po převzetí K+B Expert nabízí možnost vyzvednutí na 40 prodejnách po celé ČR.

www.electroworld.cz