Tchýně je taková přidaná hodnota, kterou dostanete k manželovi. Bude se účastnit rodinných oslav, přijede na návštěvu, bude trávit čas s vašimi dětmi. Pokud manžel nemá špatné vztahy se svou rodinou, pak jste nucena tchýni vídat. Můžete mít dobrou tchýni, která bude spíš kamarádkou a dobrou rádkyní, ale taky si prostě nemusíte sednout, nebudete mít spolu nic moc společného, ale akceptovat se musíte. V rámci fungování rodiny. Pro vaše děti. Pro manžela.

Někdy je to těžké

Doslova alchymie. Misky vah se mohou velmi brzy zhoupnout ve váš neprospěch. Mezi vámi a tchýní může být propast celé jedné generace a také, musí se s vámi dělit o svého syna, o jeho lásku! Musíte se snažit o to, aby byly vaše vztahy pokud možno korektní. Mohli se spolu bavit a řešit klasické věci. Jsou však věci, které raději neřešte, o kterých se raději nezmiňujte. Jaké to jsou?

Váš manžel/Její syn

To je zakázané téma číslo jedna! Každý člověk na světě má své chyby, to je přirozené. Každý máme na výchovu jiné názory, proto pozor na to, co říkáte. Máte pocit, že vaše tchýně svého syna poněkud rozmazlila? Hlavně jí to neříkejte! Ani jí neříkejte, že její syn je v něčem špatný, něco neumí. Pravděpodobně je přesvědčená, že má toho nejlepšího syna na světě, že jeho výchova je perfektní. A vy o tom budete pochybovat? To si na bezproblémový vztah hned tak nezaděláte!

Vaše děti/Její vnoučata

Je to babička a ty samozřejmě budou rozmazlovat, pečovat, mazlit. Od babiček nějakou tvrdou ruku nebo péči nečekejte. Občas budou mít tendence vám do výchovy mluvit, takže hádat se s ní nebo ji poučovat, co má a nemá dělat, to není úplně košér. Babičky nezměníte a oceníte, že si na víkend nebo třeba na prázdniny vezme vaše děti k sobě!