Při hře s legem se děti postupně naučí být vždy minimálně několik kroků napřed. Především díky chybám, protože chybami se člověk (a dítě především) učí. Přemýšlet o tom, jak bude finální výtvor ze stavebnice lega vypadat, není vždy jednoduchý oříšek. Někdy to trvá hodně dlouho, než se podaří rozlousknout. S něčím podobným jste se ve svém dospělém životě určitě setkali i vy. Třeba když jste doma sestavovali nábytek. A kdoví, možná vašemu dítěti hra s legem z e-shopu ruzovka.cz skládání nábytku v budoucnu usnadní.

Lego přináší dobrodružství, zábavu a dovoluje dětem experimentovat

Vaše děti se s legem zabaví klidně i na celé hodiny. Skládat různé kousky lega Harry Potter, lega Star Wars, lega Friends, lega Technic, lega Duplo, lega City nebo lega Minecraft a vytvářet něco nového je jedno velké dobrodružství, které může dopadnout jakkoliv. Navíc, díky legu si děti mohou zaexperimentovat. Používat lego přesně podle svých představ, to vše vyžaduje nejen kreativní myšlení, ale i schopnost řešit problémy, když výsledek nedopadne, jak má. Pak je třeba se pustit do přestavby znovu, a když to nevyjde, opět znovu a znovu. S legem děti zjistí, že trpělivost růže přináší.

Lego je jednou z nejužitečnějších hraček

Kdo řekl, že hračky jsou zbytečností, pravděpodobně vůbec nevěděl, o čem mluví. Hračky jako lego totiž dokazují opak. Čas strávený ve společnosti lega Harry Potter, lega Star Wars, lega Friends, lega Technic, lega Duplo, lega City, lega Minecraft a dalších variant lega může být skutečně strávený efektivně. Pokud vám jako rodičům na dětském vzdělávání záleží, ale nechcete děti nutit do činností, které začnou časem nenávidět, pak je lego opravdu ideální volbou. Zkuste vzít dětem na chvíli z rukou tablet a dopřejte jim kreativní hru s legem. Uvidíte, že se to vyplatí jim i vám.