Ať už zařizujete dětský pokoj nebo pokoj pro studenta, vhodně zvolená židle k počítači je alfou a omegou pozdějších úspěchů. Dítě bude v pokoji trávit stále více času a bohužel jinak to nebude ani s dobou, kterou stráví u pracovního stolu či počítače.

Proto byste neměli výběr vhodné židle zbytečně podceňovat a naopak mu věnovat dostatek energie a času. Pokud nevíte, jak na to, poradíme vám na následujících řádcích.

Vzhled až na posledním místě

Židle by se měla dítku pochopitelně líbit. Nutno podotknout, že vzhled židle by měl stát až na konci onoho pomyslného žebříčku priorit. V první řadě byste se měli při nákupu zaměřit na to, zda je židle ergonomicky tvarovaná a polohovatelná. Dítě si tak bude moci samo nastavit úhel a posed židle, který mu bude nejpříjemnější.

Důležitá je i výška sedáku

Nastavitelnost výšky a hloubky sedáku patří mezi ty nejdůležitější funkce židle. Jak by ale měl takový posed správně vypadat? Sedák dětské židle by měl ideálně dosahovat výšky 34 až 35 centimetrů nad zemí. Společně s tím, jak dítko roste, může „růst“ i jeho židle. To za pomocí polohovacího mechanismu. Židli upravujte tak, aby dítě vždy dosáhlo nohama na zem a jeho kolena svírala tupý úhel.

Na nákupu dětské židle nešetřete

Možná vás to svádí koupit do dětského pokoje kancelářské židle levně, věřte ale, že větší investice do tohoto kusu nábytku se vám odpovídajícím způsobem vyplatí. Židle poroste s dítětem a může mu bez větších problém a nedostatků sloužit po mnoho dlouhých let. Navíc mějte na paměti, že na rozdíl od klasické kancelářské židle je ta dětská podrobena zvýšené zátěži. Dítko se na ní totiž rádo otáčí, jezdí po bytě a vůbec ji během života podrobí nejednomu zátěžovému testu. Mějte toto na paměti a kouskům ve výprodejích se v tomto případě raději vyhněte.