Ať už chcete, aby z vašeho dítěte vyrostl špičkový sportovec, nebo jednoduše chcete v dítěti pěstovat lásku ke cvičení, sportu nebo kolektivním hrám, vždycky budete přemýšlet, co bude pro vašeho potomka to nejoptimálnější. Talent má na nějaký sport každé dítě, jen musíte přijít na to, jaký sport to je.

Zdravý pohyb

Pohyb je zdravý a je velmi důležitý, nestačí jen dvě hodiny týdně v rámci tělesné východy, dobré je dítěti do jeho života zařadit ještě nějaký sport. Podpoříte dětské zdraví, snížit problémy s obezitou, naučit dítě obratnosti, komunikaci v kolektivu popřípadě týmové hře. To vše sport dítě naučí. Ideální je, abyste chuť ke sportu podpořili i doma, vyrážejte pravidelně na kole, zabruslit si, na výšlapy, na bazény a podobně.

Čas na sport

Rodiče, kteří jsou fyzicky aktivní, přenášejí svůj vztah k pohybu na dítě, takže ideální čas na sport pro děti je od narození, vlastně již před narozením. Posilujte vztah ke sportu každý den, chůzí, běháním, skákáním, chytáním nebo házením. Co se kolektivního sportu nebo kroužků týče, je to individuální, každý sport je totiž postaven jinak. Hokej, krasobruslení, fotbal, zde se začíná už od dvou nebo tří let.

Představa rodičů

Rodiče mají často představu, jaký sport by byl pro jejich dítě nejlepší, ale ne vždycky se trefí. Nechejte výběr také na dítěti, na tom, jestli ho něco baví nebo nebaví. Do vámi vybraného sportu dítě nenuťte. Důležitý je také talent, ten povětšinou mohou poznat trenéři daných sportů, kteří přeci jen mají zkušenosti, vědí, jaké by mělo mít dítě předpoklady.

Motivace

Pro dítě je důležitá také motivace, chcete-li aby dítě sportovalo, nemůžete doma sedět vy, jako rodiče. Dávejte dětem příklad, ve sportovních klubech či oddílech často vznikají kamarádství a přátelství. Výsledky ve sportu jsou také motivací pro děti, chtějí se stále zlepšovat a zlepšovat.