Hledáte na léto pěkné šatičky, ale žádné ucházející vám zatím nepadly do oka? Možná bude lepší si nejprve přečíst článek a zjistit, jaké máte možnosti.

Zacílit konkrétně výběr bude potom mnohem rychlejší. Roli hraje i střih! Víte o tom, že žabičkové šatičky vydrží vaší holčičce klidně i do první třídy?

Pro batole i mladší školní věk

Tento druh šatiček prožívá velký návrat a šikovné maminky si je šijí na šicích strojích i samy. Jejich kouzlo tkví v roztažitelnosti vrchního dílu a ve volném ležerním stylu toho spodního. Díky tomuto prostému faktu obleče vaše dcera šaty ve třech letech, ale klidně i v osmi. Sice jako tílečko, ale i tak ušetříte další vynaložené finance za pořizování jiných věcí do jejího malého šatníku. Tzv. „žabičkování“ se provádí speciální gumičkou, která se natáhne do potřebné šíře tak, aby šaty nikde neškrtily a pohodlně se nosily. I malá holčička má estetické cítění a s tímto druhem šatiček bude nadmíru spokojená.

Zajímavé informace se dozvíte v magazínu pro ženy.

Jak vyřešit zavazování

Dívejte se i na další drobné detaily, např. řešení zavazování. Dlouhé šňůrky můžete klidně zkrátit překřížením a v první třídě zase vrátit do původního stavu. Regulace ramínek je tedy další podstatnou věcí k tomu, aby se šatičky daly využít na delší dobu. A pozor, z těchto šatiček hravě vytvoříte i model sukně. Šňůrky od ramínek se dají uvázat po boku do mašličky. Fantazii se meze nekladou.

Materiál je na vás, na léto je však ideální vybrat stálobarevný šifón. Šaty a halenky se v tomto provedení příjemně nosí. Šifón je totiž velmi vzdušný a v létě chladí, vyhovuje tedy v každém ohledu. Takové šatičky ocení vaše holčička rovněž u vody. Nejen, že se s nimi může promenádovat po pláži, ale při odchodu jednoduše navlékne šatičky jako sukničku a vršek plavek na ní bez problémů uschne.