Děti mají jemné vlásky a snad každá maminka už zažila ten „boj“, když se je snaží rozčesat. Dítko se brání, nechce se nechat česat, protože ho to bolí, ale vlásky je potřeba rozčesat, aby se nezacuchaly ještě víc. Slibujete hory, doly, snažíte se vymyslet jednotlivé triky, češete děti opatrně, u televize, oblíbené hry, ale nic moc v tomto ohledu nepomáhá? Chce to něco, co by vám opravdu pomohlo, žádnou náhražku, která jen vypadá, že pomůže. Jak správné dětské vlásky rozčesat, když jsou zacuchané? A jak takovému zacuchání předejít?

Noční můra jménem zacuchané vlasy

Zacuchané vlásky umí pěkně potrápit a to nejen děti, ale také rodiče. Zejména pak holčičky, protože ty mívají delší vlásky. Zacuchaný drdol, culík nebo jen vlasy po ránu jsou vždy trochu bojem? Chcete tomu předejít? Můžete vyzkoušet pár triků, které jsme pro vás připravily a odzkoušely.

Vlasy na noc zaplést

Ne nijak napevno, ale jemné a lehké zapletení může pomoci. V noci se vlasy nezacuchají a ráno vám odpadává každodenní boj v koupelně s hřebenem v ruce. Dětem během spánku nebudou svázané vlasy vadit, poměrně rychle si zvyknou.

Sáhněte po jemném šamponu

Už při mytí hlavy myslete na děti a zatuchávání. Vsaďte na jemné a hlavně dětské šampony, které jsou vhodné pro citlivou pokožku. Některé dokonce neštípou, kdyby se náhodou dostaly do očí. Cuchají se dětem hodně vlásky? Pak použijte šampon a balzám pro snadné rozčesávání vlasů.

Správné mytí

Tím také hodně pomůžete, necuchejte vlasy tak, jak jste možná zvyklá u sebe. Jemně je promasírujte, ale jen po celé délce, žádné cuchání.

Správný hřeben a gumičky

Někdy se vlasy cuchají při použití nesprávného hřebene nebo gumiček. Ideální jsou gumičky pevnější a větší, do kterých se vlasy tolik nezapletou. Co se hřebenů týče, můžete použít tangle teezer, které vlasy neničí.