Každá budoucí maminka přemýšlí o tom, jaké oblečení si pro nadcházející období pořídit. I když vám pomalu začínat růst bříško, klidně můžete být stále elegantní. V šatníku můžete mít různé těhotenské oblečení, které se dá velice snadno kombinovat.

Základem jsou těhotenské kalhoty a sukně

Materiál volíme podle ročního období, pro které tyto kousky oblečení vybíráme. Několik věcí však mají společných:

  • Těhotenské kalhoty

Jsou elastické a nemají zapínání, jako běžné kalhoty. Oblékají se jako legíny a v horní části mají elastický úplet či elastickou gumu. Dalším rozdílem, oproti běžným kalhotám, jsou regulační mechanismy v podobě utahovacích knoflíčků. Díky těmto úpravám se vám budou kalhoty nosit pohodlně i v době, kdy už budete mít bříško větší. Na počátku těhotenství můžete klidně nosit i legíny, které nemají pevný pas a nebudou vás nikde škrtit a tlačit.

  • Těhotenské sukně

Díky pohodlnému střihu mají i těhotenské sukně velkou oblibu. Na rozdíl od kalhot vás nelimitují nohavicemi. Tuto skutečnost oceníte především ke konci těhotenského období. Podobně jako kalhoty mají v oblasti bříška elastický pás, který poskytuje pohodlí při nošení.

Těhotenská móda je různorodá, proto nabízí kombinace těhotenských kalhot a sukní s košilemi, halenkami a volnějšími tričky. Inspiraci pro těhotenské oblečení můžete najít na webu happymum.cz.

Těhotenské halenky, košile a trička

Tento druh oblečení nesmí chybět v žádném šatníku budoucí maminky. Jsou volnější, delší a vyznačují se řasením na bříšku. Na jejich výrobu se využívá prodyšný a pohodlný materiál, který je zárukou nejvyšší kvality. Především halenky a košile oceníte i po porodu, v období kojení. Většina střihů je vytvořena tak, aby se oblečení mohlo nosit i po porodu. Trička, halenky i košile jsou ideálním doplňkem k těhotenským sukním a kalhotám.