Nejenom že ženy o tomto faktu ví, ale i návrháři si to rozhodně uvědomují, a proto do svých kolekcí často tento kousek oblečení zařazují. Zatímco v dřívějších dobách se nosily legíny pouze pod kalhoty v zimě, aby zahřály, dnes se již nosí odhaleny jako moderní záležitost.

Jak to vlastně s legínami bylo?

Již ve středověku se dámské legíny těšily oblibě tehdejších – ano, teď čtete dobře – mužů! A bylo jedno, jaké postavení ten muž měl. Ženy je začaly nosit až na začátku 19. století, kdy sloužily jako spodní vrstva krinolíny.

Velká škála možností

Asi každá z nás si vzpomene na to nepříjemné kousání kamaší, které jsme nosily jako děti. Naštěstí – materiál šel dopředu společně s dobou, takže dnes je na trhu již velká spousta nejenom příjemných materiálů, ale také trendy provedení. Proto je velice těžká otázka, jak vybrat legíny? Nejsou totiž legíny jako legíny – jsou k dostání v mnoha materiálech, jako například bavlna, umělé vlákno, kůže, latex či nylon.

Pestré možnosti

Stejně tak barevnost se postupem času změnila – z černých klasických legín se vyvinuly barevné legíny, legíny s krajkovou vsadkou, ozdobené kamínky, zipy či koženými pruhy. Velkou výhodou jsou také stahovací legíny, které vám elegantně pomůžou zakrýt vaše drobné nedokonalosti.

Legíny pro nastávající maminky

Nejedna nastávající maminka si oblíbila také těhotenské legíny, které jsou vyvinuty tak, aby v žádném případě neublížily ani vám či miminku, ale naopak udržely vaše bříško pevné a v bezpečí – a to díky nadstavenému pásu, jež vás pevně, ale zcela bezpečně obejme a vy se budete cítit pohodlně a hlavně spokojeně.

Tak otevřete svou skříň a podívejte se – nechybí vám tam něco? Pokud jste legínám ještě nepřišla na chuť, jistě vyzkoušejte alespoň jedny – brzy uvidíte, jak se vám polička ve skříni právě těmito multifunkčními kousky rychle zaplňuje.