Dospěl váš potomek do věku, kdy mu začínáte vybírat nové hračky? Tápete, jaké hračky jsou pro děti zdravotně nezávadné, ale současně rozvíjí motorické schopnosti, logické chápání a jiné užitečné dovednosti? Správný vývoj dítěte v jeho předškolním věku může výrazně ovlivnit celý zbytek jeho života, včetně schopnosti se učit novým věcem. Nenechte se strhnout módními trendy, podezřele nízkými cenami nebo zářivými barvami, které vašemu dítěti nejen, že nic nepřinesou, ale mohou mu ještě poškodit zdraví.

Jak vybrat vhodnou hračku?

V každém věku je vhodný jiný typ hračky. Pro nejmenší pořiďte kostky. Stavěním komínů rozvíjí dítě své motorické schopnosti a bourání komínů je přece úžasná zábava, která ty nejmenší jen tak neomrzí. Kostky s obrázky můžete využít i v pozdějším věku.

Kuchyňky baví kluky i holky. Napodobování rodičů v kuchyni rozvíjí jejich fantazii a imaginární zmrzlina či káva od vašich dětí tak skvěle chutná.

Různé „vkládačky“ jsou vhodné pro děti v každém věku. Pro ty nejmenší s obrázky, pro předškoláky již s písmeny nebo číslicemi.

S vhodnou stavebnicí se dítě učí soustředění, logickému uvažování a rozvíjí se jeho motorické schopnosti.

Labyrinty jsou skvělým dárkem pro dítě do předškolního věku. Kromě motoriky se v něm rozvíjí logické uvažování a schopnost efektivně řešit problémy nebo překážky, což se mu bude v životě hodit.

Nedělejte rozdíly v pohlaví

Nedělejte rozdíly mezi chlapci a děvčaty. Touží vaše dcera po vláčku a syn po kuchyňce? Dopřejte jim to. Obavy z vlivu na pozdější život jsou malicherné a zbytečné.

Vsaďte na českou kvalitu

České dřevěné hračky měly vždy ve světě skvělou pověst a není tomu náhodou. Použití kvalitních a zdravotně nezávadných materiálů je pro české výrobce samozřejmostí. Všestrannost, fantazie a podpora správného vývoje dítěte jsou dalšími prioritami českého výrobce dřevěných hraček, které jsou skvělou volbou pro dítě v každém věku.