Spousta žen se chce po porodu vejít do svého původního oblečení. Kdy je však vhodné začít s nějakou redukcí stravy a pravidelným pohybem? Nechcete logicky ublížit sobě a především svému miminku.

Kilogramy navíc

Odcházíte z porodnice a jen hrstka maminek takzvaně „nechává kilogramy navíc v porodnici“. A postava často ženy po porodu trápí. Chcete mít zpět svou původní postavu, chcete se dobře cítit, být zdravá, pohybovat se tak, jak potřebujete. A to ne vždy s kilogramy navíc lze. Jak se zbavit nadbytečných kilogramů?

Nic nepřehánět

Některé maminky ihned po porodu striktně dodržují diety, chodí v šestinedělí cvičit, aby se co možná nejrychleji dostaly na svou původní váhu. Když to nejde tak, jak by mělo, začínají se stresovat a to neprospívá ani jim, ale ani miminku. Pravý opak jsou pak zase ty, které si dopřávají. Čokolády, smažená jídla. Máte chuť na nanuk, tak si ho s klidem dáte. I to škodí nejen vaší postavě, ale i vašemu miminku. Sledujte proto svůj jídelníček, ale s rozumem.

Hodně tekutin

Základem jsou tekutiny, ideálně voda. Postačí voda z kohoutku. Vyhněte se syceným limonádám, které jsou sladké, kalorické a pokud kojíte, nejsou absolutně vhodné pro vaše miminko.

Pravidelná strava

Ano, u každé diety se to přetřásá, všichni to vědí, ale moc to nedodržují. Pravidelnost je opravdu základním kamenem hubnutí. Jíst menší porce, ale každé tři hodiny. Samozřejmě k tomu sledujte, co konzumujete. Vyhýbejte se sladkým a těžkým jídlům, volte raději ovoce nebo zeleninu.

Nedojídejte po dětech

Zvyk mnoha maminek. Ty „likvidují“ vše, co jejich děti nechají na talíři. Kromě své běžné porce tak navíc sníte ještě pár lžiček přesnídávky, příkrmu od večeře a podobně. Pak se není čemu divit, že se vám vaše vysněná váha a postava vyhýbá.