Pravdivě se říká, že nikdy nemáme druhou šanci udělat první dojem. Totéž se týká vašeho domova. Ať už prodáváte dům nebo hledáte na jaře inspiraci pro jeho zkrášlení, bude trvat nějakou dobu než se vám to podaří.

Většina odborníků na nemovitosti se shoduje, že některé jednoduché úpravy terénu a jeho udržování mohou mít velký vliv na vnímání hodnoty domu vašimi sousedy. A i když dům neprodáváte, každý si zamiluje jeho upravené prostředí.

Tady je pár tipů pro sobotní DIY, díky nimž bude váš domov přitažlivější:

Obnovte vstupní dveře

Pokud jste v poslední době nevěnovali příliš pozornosti vstupním dveřím, zvažte, zda by nebylo vhodné je znovu natřít. Nebojte se jasných barev, ale nezapomeňte, aby ladily k exteriéru vašeho domu.

Zkrášlete okolí domu květinami

Osázením okolí vašeho domu rostlinami nebo vyplněním oken truhlíky s květinami exteriér rozzáříte. Vyberte různé druhy a barvy a docílíte úžasné podívané.

Pořiďte si moderní kování

Zmodernizujte poštovní schránku a domovní i garážové dveře kováním. Navštivte železářství a poohlédněte se po elegantních a módních kouscích.

Vylepšete domovní číslo

Spolu s kováním nezapomeňte vybrat domovní číslo ve stejném stylu, aby k sobě povrchově ladily.

Zrenovujte vaši poštovní schránku

Natřete nově vaší poštovní schránku nebo ji rovnou vyměňte za novou, soustřeďte se i na její nejbližší okolí, které můžete vyzdobit květinami. Uvidíte, jak schránka vynikne!

Nepodceňujte čištění!

Snažte se udržovat v čistotě okna a žlaby. Váš dům tak bude nejen čistší, ale výrazně se zlepší i jeho vzhled.

Zaměřte se na symetrii

Naše oči mají rády symetrii. Díky ní uděláte rychle dobrý dojem na kolemjdoucí. Zaměřte se na ozdoby (svícny apod.), které jsou vidět z ulice a zajistěte, aby byly rozmístěné symetricky.