Hubnutí je věčné téma mnoha žen, ale i mužů. Obvykle je několik etap, kdy se lidé kolektivně snaží hubnout. Po Vánocích, před prázdninami, po prázdninách, před Vánocemi… Nyní přichází doba po prázdninách. Sezóna grilování pomaličku končí, zmrzlinám a posezení venku s půllitrem piva brzy odzvoní.

Sportovní centra začínají

Sportovní centra a posilovny lákají nové klienty. Jejich sezóna je během prázdnin maličko v útlumu, lidé raději tráví čas venku a jsou na dovolených. Od září lidé opět naskakují do „zaběhnutého režimu“, chodí pravidelně do práce, začnou chodit i cvičit. Posilovny a další sportovní centra tak obnovují své lekce, vymýšlejí, čím zaujmout své klienty. I vy se chystáte od září hubnout? A víte, jaké jsou tři zásadní klíče k hubnutí?

Správná strava

Ano, když hubneme, musíme dbát na svůj jídelníček, na to, co jíme. Tabu by pro všechny, kteří se snaží zhubnout, měla být smažená jídla, tučná jídla, sladkosti, nadbytečné množství sacharidů. Rovněž byste se měli vyhnout sladkým nápojům, cukru v čaji, tučným ochucovadlům (majonézy, dresinky, dipy, tatarské omáčky) a podobně. Místo smažení raději pečte nebo připravujte jídlo v páře, namísto hranolek si dejte brambory nebo rýži. Nutností je jíst pravidelně, pětkrát denně po menších porcích. Ke každé porci přidejte také zeleninu.

Pravidelný pohyb

Jen správnou stravou nedosáhnete dokonalé postavy. Do svého života musíte přidat také pravidelný pohyb. Hýbat se je důležité, můžete chodit do posilovny, na sportovní lekce nebo chodit běhat, jezdit na kole či cvičit doma. Důležité však je, aby pohyb byl pravidelný. Pomohou také drobnosti jako nejezdit krátké vzdálenosti autem, chodit po schodech nebo si pořídit krokoměr a sledovat, kolik toho za den nachodíte.

Psychická pohoda

Ruku v ruce s pohybem a stravou jde psychická pohoda. Jestliže nebudete v pohodě, bude vás něco trápit, tělo to pozná a projeví se to. Někdo smutek nebo problémy zajídá dezerty, jiný zase nechodí cvičit. Každopádně psychická pohoda je nutností, bez ní hubnutí nepůjde tak, jak byste si představovali.