Ve zdravém těle, zdravý duch – ale jak takového zdravého těla dosáhnout? Mnoho lidí si myslí, že musí pravidelně cvičit, ale jenom stačí pravidelný pohyb – nemusíte se mučit různými cviky. Ovšem myslete na své zdraví tak, že se rozhodnete pravidelně pít. Pravidelný pitný režim pomáhá odplavit z našeho těla neškodné látky, které tělo jinak vyloučit neumí. Jo a taky to chce dobře jíst!

V současném světě plném fastfoodů bychom si opravdu měli dbát na zdravou stravu. Jedná se hlavně o kvalitní, vyvážené a zdravé pokrmy, které bychom měli jíst pětkrát denně. Nejdůležitější je snídaně, poté menší svačina, pak opět důležitý oběd, který by měl být možná i nejsytější, dále pak svačina a lehká večeře.

Do svého jídelníčku zařaďte jednoznačně takové potraviny, které jsou bohaté na tělu prospěšné látky – a také na vitaminy. Ideální je tak zařadit do jídelníčku ryby, sušené plody a dále také velké množství ovoce a zeleniny a nesmí se zapomínat ani na luštěniny.

A ještě něco?

Samozřejmě byste měli zařadit do svého jídelníčku i superpotraviny 21. století. Jedná se hlavně o chia semínka nebo dále také o plody goji, pokud tedy chcete zhubnout. Při zdravém stravování vám tyto superpotraviny zaručí naprosto fantastickou štíhlou linii, ale jenom pokud budete opravdu správně jíst.

Tyto potraviny vám však nejen dodávají pocit sytosti, díky kterému tak nemáte potřebu se přejídat nebo nakládat si další porce, ale také jsou v nich obsažené mnohé minerály, které tělo den co den potřebuje. Nebojte se je tak přidávat do pokrmů nebo třeba chia semínka do pití.

Pokud chcete být zdraví, zapojte i lněná semínka

Jestliže máte problémy například s trávením nebo třeba se srdcem či s cévy, pomůže vám na to lněné semínko. Zdraví se vám po této potravině jenom zlepší. Ani ho nemusíte míchat do pokrmů, ale spíše snězte s něčím třeba dvě, tři polévkové lžíce. Třeba si je dejte do jogurtu.