Bolest žaludku, zácpa, průjmy, nadýmání, to všechno jsou nepříjemné problémy, které vás ve spojitosti se zažíváním trápí. Obvykle se během chvíle odstraní, ale i tak, jde o problémy, které nejsou nikomu příjemné. Co však dělat, jestliže se tyto problémy vrací a přerostou v něco vážnějšího?

Konzumujte vlákninu

Potraviny, které mají dostatek vlákniny, jsou skvělou volbou. Trvá déle, než jí rozkousáte, tudíž se stimulují trávicí šťávy a enzymy. Ty pak pomohou správně trávit jídlo. Vláknina navíc také pomáhá ke správnému vyprazdňování, navazuje na sebe škodlivé látky, které se ve střevech mohou objevovat a spolu s vlákninou se tak z těla odstraní.

Pořádně kousejte

Možná to zní vtipně, ale zkuste se na to zaměřit. Mnoho lidí okolo nás a možná i vy sami pořádně nekoušete potravu. Rychle do sebe vše naházíte, pořádně nekousáte, jen rychle polknete a hotovo. Kousání aktivuje trávicí enzymy a připravuje tak váš žaludek na jídlo, které se do něj během chvíle dostane.

Pravidelný pohyb

Jestliže máte problémy strávením, pak dbejte na pohyb. Choďte pravidelně po obědě nebo po večeři na procházku. Nemusíte zdolávat kilometry, ale stačí se projít do parku, nebo kousek za dům. Pohyb prospívá nejen vašim střevům a trávení, ale také vašemu tělu. Uvidíte, jaké divy s vámi krátká procházka po jídle udělá.

Jezte s mírou

Základem každé zdravé stravy je jíst střídmě. Nemusíte se najíst až k prasknutí. Základem je jíst pětkrát denně po menších porcích. Najíte-li se k prasknutí, několik hodin budete mít pocit plného žaludku a bude trvat několik hodin, než se žaludek s potravou popasuje. Když je v žaludku méně místa, potrava se bude lépe trávit a zpracovávat a tím pádem bude trávení probíhat jednodušeji.