Konec prázdnin se nám nezadržitelně blíží a většina z nás už má za sebou pouť za hranice všedních dnů a vlasti. A co počít doma v tyto poslední slastné okamžiky nicnedělání?

Zoufat netřeba. Protože televizní pořady rozhodně nekončí, jakkoliv jsme nejednou při pohledu na program v koncích a brbláme, že tohle je tedy konec. Není.

Protože naše kanály, tedy ty televizní, nikoliv pouliční, toho pro nás mají třeba od 27. do 30. srpna připraveného habaděj. Inspirujme se jimi.

Ponejprv se věnujte dejme tomu SNÍDANI S NOVOU. Nevím sice, co se bude servírovat a zda vám toto bude doručeno domů či si pro to budete muset zajít s kastrůlky, ale buďte rádi, že se poránu nebudete muset obtěžovat vařením. A nejste-li právě na snídaňová překvapení stavění, snadná pomoc: VOLEJTE VĚŠTCE. I když to je docela HAZARD, protože i mezi věštci jsou ČERNÉ OVCE. Ba dalo by se říci, že ti solidní jsou k nalezení se stejnou pravděpodobností jako BÍLÁ VRÁNA.

Pak vám prý přijdou zbytky od snídaňové hostiny uklidit SBĚRATELÉ KOSTÍ. Nemějte ovšem POCIT VINY, není to pro ně vůbec TĚŽKÁ DŘINA.

Pak si můžete vzít třeba TAXÍK a jet s ním NA PLNÝ PLYN někam NA KUS ŘEČI. Nebo třeba i sami usednout za volant, pokud ETIKETA na právě dopité láhvi neoznamuje přítomnost více procent alkoholu, protože po jejím zdolání by se z vás snadno stali MISTŘÍ DEMOLICE. A každopádně pozor, protože NEHODA není náhoda a CVOCI V AKCI jsou to nejhorší, co může člověka na silnici potkat. A přece byste právě vy nechtěli být ČERNÉ OVCE! Ti motorizovaní SPECIALISTÉ NA VRAŽDY, po jejichž projetí zůstane ležet na silnici v tratolišti krve třeba DVA A PŮL CHLAPA. Protože sice jistě někde ve světě leží v nemocnici někdo, kdo naléhavě potřebuje jejich DAROVANÉ SRDCE, jenže život takového dárce pak už nespasí žádná ORDINACE V RŮŽOVÉ ZAHRADĚ.

A nic nespasí ani vás, až budete jako na TRNÍ čekat, až si vás najdou třebas i poněkud ZVLÁŠTNÍ POLDOVÉ, kterým už takoví silniční PIRÁTI 21. STOLETÍ jako vy dlouho leží v žaludku. Odhalí vaše MYŠLENKY ZLOČINCE; ať jste totiž sebedokonalejší PODFUKÁŘI, NIKDO NENÍ DOKONALÝ.

A vás pak čeká cela menší a neútulnější než 13. KOMNATA BÁRY BASIKOVÉ, ve věznici, již s vámi budou sdílet i jiní HŘÍŠNÍ LIDÉ MĚSTA PRAŽSKÉHO. Získáte tam sice četné dosud nepoznané POSTŘEHY ODJINUD, ale při pohledu skrz mříže není EVROPA JEDNA BÁSEŇ. Možná vás tam zavřené potká nějaká ta LÁSKA NAVZDORY CELÉMU SVĚTU, ovšem žádné ŽHAVÉ KOČKY, žádné BOHYNĚ LÁSKY Z CELÉHO SVĚTA. Daleko pravděpodobnějším je, že budete někomu ze spoluvězňů, KOMU ŠPLOUCHÁ NA MAJÁK, během celé doby výkonu trestu předvádět ZA KAČKU SVLÍKAČKU, protože TO JE ŠOUBYZNYS mnohých dlouhodobě uvězněných kriminálníků. A nápravu v tomto nezjedná ani ombudsman, tento bezmála NEJVĚTŠÍ Z ČECHŮ, protože vaše okolí bude „slepé a hluché“. Úplný TELEVIZNÍ KLUB NESLYŠÍCÍCH, kteří tu musí rovněž dlít a kteří se rovněž obávají násilí, po němž by z nich mohla zbýt leda kaluž krve na zemi, vypadající jako ÚTOK VRAŽDÍCÍCH RAJČAT.

A neuniknete. Protože vy nejste žádní Rathové, za něž se vždycky někdo z politiků zaručí a kteří mají v rukávu, pod podlahou či v krabici vždy nějaký RECEPT NA BOHATSTVÍ. Kteří z kriminálu vyklouznou, i kdyby měli prolézt UCHEM JEHLY, pro něž právníci vždy najdou nějaký ten PAPÍROVÝ MOST, po němž uniknou. A budou se mít. Zatímco vy si po prostopášnostech spoluvězni na vás páchaných, studem červení jako RUDÝ ŠKORPION, bude moci nanejvýš večer co večer pokládat otázku: CO BUDE DNES K VEČEŘI? S předem jasnou odpovědí: GENETICKY MODIFIKOVANÉ POTRAVINY.

A až vás pak jednou propustí, stejně nebudete mít vyhráno. Protože je otázkou, zda tak dlouho vůbec přežije Evropa, naši zemi nevyjímaje. Zda po vašem propuštění nebudeme už opanováni asijskými tygry. Protože jak dnes vidno: KDO PŘEŽIJE: ČÍNA. Obchody plné laciného braku a O ČEŠTINĚ v nápisech si budete moci nechat leda tak zdát. EVROPA JEDNA BÁSEŇ…

Smutné, ale je to tak. Možná by bylo lepší vzít kus provazu, velký balvan a zamířit k nejbližší vodní ploše. Protože za tohoto stavu věcí PROČ BYCHOM SE NETOPILI?