Miminko je radostná událost, spousta žen touží po miminku, snaží se, a když se konečně podaří, pak jsou na vrcholu štěstí. Dítěti podřídíte svůj život, dáte mu svůj čas, péči, bezmeznou lásku. Vaše priority se změní, podřídíte je svému dítěti. Co vaše kamarádky? Dříve jste spolu mluvily denně, ale nyní, s dětmi je to jiné. A co teprve, když kamarádka děti nemá..

Nějak si nerozumíme

I to nejpevnější přátelství bývá ohroženo, když se jedné z kamarádek narodí dítě. Už to není tak jednoduché. Scházet se jistě můžete, ale už to nebudou bary, restaurace, kina nebo koncerty. Místo toho jdete na procházku do parku, navštívíte dětské hřiště, kavárny, které jsou vhodné pro děti a podobně. Kamarádčina plná pozornost se nesoustředí jen na vás, ale zejména na dítě. A co teprve, když byla jedna z těch „horších nocí“ a maminky jsou pak dopoledne unavené a rozlámané.

I když se snaží bezdětné kamarádky vše chápat, postupem času se začnete odcizovat. S bezdětnou kamarádkou neprobere to, jaké pokroky miminko dělá, co se děje s tělem po porodu, jak řeší, když má dítě horečku a mnohé další. Bezdětná kamarádka naproti tomu chce probírat, co bylo v klubu, jaký muž jí koupil drink, s kým jde na rande a podobně. Dva zdánlivě neslučitelné světy a kamarádky, které spolu měly mnoho společného, najednou neví, jak najít společnou řeč.

Kompromis na obou stranách

Bezdětná kamarádka musí pochopit, že když se váš život nyní změnil a přibylo do něj dítě, bude se přirozeně bavit o dítěti. Ovšem maminky se musí krotit, protože některé z nich své přátelé doslova bombardují fotkami a informacemi o dítěti. „My jsme snědli první banán, my jsme viděli ptáčka…“. Zkuste se víc ptát kamarádky, co jí trápí, jak se cítí a jaké má problémy. Vztah se jistě změní, ale je nutný kompromis na obou stranách.