Kapitola dvanáctá : Šťastné setkání

Květinčina rodinka mohla být kdekoliv. Ale že bude objevena zrovna v místě, odkud pochází Bárny? Kolikrát se potkávali, když se vracel ze svých toulek za pudlicí Vlnkou… O květinách, které mají doma, se sice zmínil, ale koho by to napadlo? Možná byl Bárny tolik zamyšlený a zaujatý svými starostmi s Vlnkou, že podobnost mezi Květinkou a jeho květinami nepoznal. I přesto, že o Myšáčkově hledání dobře věděl.

Najednou byli na správném místě… Kolem bylo tolik kytek, které vypadaly stejně, jako Květinka, jen se jmenovaly jinak. Zlatuška, Kulička, Semínko, Štístko, Kvítek, Kytínek… ani se všechna ta jména nedala zapamatovat.
„Ahoj,“ vítaly všechny nadšeně Květinku a objímaly ji svými listy.
„Ani jsme nedoufaly, že tě ještě někdy spatříme,“ radovaly se.
Samozřejmě se zajímaly, jaktože se dostala až sem. A tak jim vyprávěla celý svůj příběh.
„Kdyby nebylo Myšáčka, zůstala byl v kolejišti navždy,“ zakončila své vyprávění.
A květiny střídavě plakaly, usmívaly se, stále Květinku objímaly a znovu a znovu se radovaly.
„Můžeš zůstat s námi, místa je tu dost,“ řekla jedna z květin.
„Ano, tady v hlíně, přesně přede mnou, je volné místo,“ přikývla jiná květina.
„Myšáčku, přesadíš mě?“ Zeptala se Květinka.
Myšáček poprvé od té chvíle pocítil lítost. Tolik toho s Květinkou prožil a najednou se má vrátit bez ní? Ale proto byl vlastně i tam, že hledal Květinčinu rodinu.

Konečně ji našel a tím pádem bylo na čase se rozdělit.

Přesadil tedy Květinku z kelímku od jogurtu na zahrádku, pohladil ji po kvítku a pak raději odešel. Bárny mu sice nabízel něco dobrého na zub, ale Myšáček odmítnul. I když od toho zážitku uběhla dlouhá doba, tak měl stále na paměti, jak mu bylo špatně z pouťového jídla. A pak, slíbil přece mamince, že už nikdy nebude jíst jídlo u cizích. Bárny sice nebyl tak úplně cizí, navíc, když teď bude Květinka jeho společnicí… Ale Myšáček měl stejně sevřený žaludek z toho loučení. A tak Květince ještě zamával a rozeběhnul se po lesní pěšině dolů, ke svému domečku… Cestou musel ze svých očí utřít pár slziček.