Příběh naší dcery Gábinky, která v roce prodělala zánět ledvin, pokračuje. Jak jsem již psala v předchozích článcích, byla jsem s dcerkou hospitalizovaná na dětském oddělení. Po bezesných nocích a dlouhých dnech nás po týdnu pustili domů se dvěma recepty na antibiotika.

Po týdnu domácí léčby jsme navštívili naši dětskou lékařku, které jsme předali propouštěcí papíry. Zmínila jsem se jí o blížícím se vyšetření, které mělo potvrdit či vyvrátit návrat moči do ledvin, takzvaný reflux. Vyšetření je velmi nepříjemné. Když jsem čekala s manželem a dcerkou na chodbě, přála jsem si, aby už to bylo všechno za námi a malá moc netrpěla. Po deseti minutách vyšla sestra, podala nám papíry s instrukcemi a ptala se, kdo má pevnější nervy. To bylo naprosto jasné, můj manžel. Gábinka jako roční dítě se nijak nebránila, to ještě nevolala maminku, natož, že chce jen maminku, jak je tomu teď.
Vešli do dveří, kde se prováděl tento ultrazvuk. Dcerku nejprve vycévkovali a poté jí vstříkli nějakou tekutinu, která pod ultrazvukem ukázala to, co jsme slyšet nechtěli. Reflux byl prokázán, moč se vrací do jedné ledviny, a to ve stupni tři. Když jsem si zjišťovala nějaké informace o této nemoci, vyčetla jsem, že stupňů je pět. Takže máme střední reflux. Pravidelné návštěvy na nefrologii, kde výborná lékařka kontroluje dcerce ledviny, vysvětluje naprosto vše, nač se ptám. Gábinka v její ordinaci nikdy neplakala.

Minulý týden jsme navštívili ordinaci, kde jsme se dozvěděli hezkou zprávičku. Paní doktorka říká: „Vypadá to velice dobře, teď ještě vyšetření v Hradci Králové a poté se uvidí!“ Močovod, jenž se při minulé návštěvě nefrolofie, paní doktorce nelíbil, je zcela v pořádku. No po osmi měsících užívání antibiotik, jsem ráda, že je to lepší. Teď ještě toto vyšetření. Dostala jsem žádanku do Fakultní nemocnice v Hradci Králové, kde se má vyšetřením zjistit, zda má Gábinka na ledvinkách jizvičky po prodělaném zánětu. Vyšetření je prý na celé dopoledne. Jsem moc zvědavá, jak to zvládneme, teda spíš, jak to zvládne naše malá statečná Gábinka …