Pokud plánujete nákup nových chytrých hodinek od výrobce Apple může být poněkud náročné se mezi jednotlivými modely zorientovat. Od své první, respektive nulté generace se Apple Watch výrazně posunuly vpřed a každému uživateli tak jistě dokonale sedne jiný model. Abyste se v jejich nabídce neztratili, přinášíme vám porovnání různých modelů Apple Watch.

Protože na velikosti a kapacitě baterie záleží

Chytré hodinky od výrobce Apple Watch jsou známé nejen precizním zpracováním, ale i poměrně krátkou výdrží baterie. Většina hodinek tohoto výrobce tak vyžaduje každodenní nabíjení, velkou výhodou je však blesková rychlost nabití. Světlou výjimku tvoří model Apple Watch Ultra, které slibují výdrž baterie na jedno nabití až 60 hodin, což je samozřejmě lineárně úměrné využívaným funkcím hodinek. Dalším primem tohoto modelu je pak velikost displeje 49 mm, což uživateli přináší řadu výhod, a to zejména v případech, když hodinky používá pro písemnou komunikaci. V současné době můžete zakoupit i řadu různých modelů Apple Watch, které nabízí výdrž baterie 18 hodin a velikost displeje se u nich pohybuje mezi 40 až 45 mm. Zde se zaměříme především na Apple Watch Series 8 a Apple Watch SE. U modelu SE pak není zrychlené nabíjení podporováno. Stejně jako Apple Watch Ultra nabízí i Apple Watch Series 8 uživatelům Retina display s podporou funkce Always on, a to díky úspornému LTPO OLED displeji.

Pro koho jsou správnou volbou Apple Watch Ultra?

Pokud patří pro fanoušky outdooru nebo náročnějších sportů, měly by pro vás být hodinky Apple Watch Ultra jasnou volbou. Apple u tohoto modelu upustil od dokonalého designového zpracování a zaměřil se především na maximální odolnost. Hodinky tak dostaly odolný titanový rámeček, jež je ochrání před nárazy ale i tlakovým změnám. Tento model je totiž určen i pro potápění, a to až do hloubky 100 m. Tím však bonusy modelu Ultra nekončí, provozní teplota hodinka je dána velkým rozpětím teplot, a to od -20 ° do 55 °C a nechybí ani 80 dB siréna pro přivolání pomoci.

I přes malý posun v technologii jsou Apple Watch Series 8 hitem

Na daleko širší spektrum uživatelů cílí společnost Apple se svými hodinkami Series 8, ty jsou určeny pro všechny, kteří chtějí nejmodernější funkce v pěkném minimalistickém designu. Na druhou stranu řada 8 přinesla opravdu málo zlepšení oproti sérii 8. Liší se tak především novým designem a integrovanou funkcí měření tělesné teploty uživatele. To má pomoci s predikcí nemoci nebo zpřesnit funkce spojené s ženským zdravím. Po celkovém zhodnocení je možné říci, že o výměně za tento model budou nejspíše uvažovat pouze uživatelé řady 5 a starších a případně pak skalní fanoušci značky.

Vyplatí se kupovat Apple Watch SE 2. generace?

V roce 2022 představil Apple druhou generaci hodinek SE, které mají velmi přitažlivou cenovku. Na druhou stranu však tento model přinesl oproti svému předchůdci jen málo inovací. Design zůstal téměř stejný, což sice neznamená, že by nebyl pěkný, ale na první pohled tak od sebe první a druhou generaci poznají skutečně jenom znalci. To, že tento model cílí na nenáročné uživatele pak dokazuje i skutečnost, že mu chybí například Always-on displej, EKG, snímač okysličení krve a tak podobně. Zdroj obrázku: Hazal Ak / Shutterstock.com