Stále více lidí si uvědomuje, že přírodní produkty vyhovují mnohem více jejich životnímu stylu. Současně stále více lidem záleží na životním prostředí a snaží se používáním ekologických produktů snížit znečišťování naší planety. Existuje obrovské množství přírodních produktů, které obohacují naše životy či nám pomáhají pečovat o dokonalou domácnost. Přírodní kosmetika a čistící prostředky jsou produkty, které používá již spousta lidí.

Ricinový olej

Ricinový olej je víceúčelový rostlinný olej, který lidé používají již tisíce let. Má řadu léčivých, průmyslových a farmaceutických použití.

Ricinový olej lze použít jako přírodní prostředek k občasné zácpě.

Je vhodný k řešení problémů se suchou pokožkou, může pomoci zamknout vlhkost v pokožce.

Pomáhá hojit rány tím, že stimuluje růst nové tkáně, snižuje sucho a zabraňuje hromadění odumřelých kožních buněk.

Má vysoký obsah kyseliny ricinoleové, mastné kyseliny, které pomáhají při snižování bolesti a zánětu.

Ricinový olej pomáhá bojovat se záněty, omezuje bakterie a uklidňuje podrážděnou pokožku, což může být užitečné pro ty, kteří hledají přírodní lék na akné.

Arganový olej

Arganový olej se vyrábí z jader, která rostou na arganových stromech původem z Maroka. Nejčastěji se prodává jako čistý olej, který lze přímo aplikovat lokálně (přímo na kůži).

Marocké ženy již dávno používaly arganový olej k ochraně své pokožky před poškozením sluncem.

Antioxidační aktivita v arganovém oleji pomohla chránit pokožku před poškozením volnými radikály způsobenými sluncem. V důsledku toho se zabránilo popálení a hyperpigmentaci. Z dlouhodobého hlediska to může dokonce pomoci předcházet rozvoji rakoviny kůže, včetně melanomu.

Arganový olej se snad nejčastěji používá jako zvlhčovač. To je důvod, proč se často nachází v pleťových vodách, mýdlech a vlasových kondicionérech.

Vyzkoušejte přírodní čistící prostředky

Není žádným tajemstvím, že mezi spolehlivé přírodní čistící prostředky patří ocet nebo citron. Ekologické ovšem může také být gel do myčky, aviváž či čistící prostředky.