Zdá se vám, že žijete od výplaty k výplatě? V mnoha případech můžete ušetřit nemalé částky, stačí se jen lépe podívat na svůj rozpočet a na své výdaje. Šetřit se musí umět. Často vám zbytečně z domu uniká teplo, elektřina a podobně. Může se stát, že také utrácíte za jídlo víc, než musíte.

Šetřete na jídle

Jídlo je přece základ, jíst se musí. Na tom nejde ušetřit. Myslíte si to? Pak vás vyvedeme z omylu! Jíst se sice musí, ale když se zaměříte na to, co jíte a hlavně, co nakupujete, pak zjistíte, že vaše domácnost utrácí zbytečně spoustu peněz. Přečtěte si naše rady a tipy, které můžete využít i vy!

Nakupujte jen to, co potřebujete

Nejvíc ušetříte tím, že budete nakupovat jen to, co opravdu potřebujete. Obchody obsahují plno lákadel a slevových akcí, které mají za cíl lidi nalákat, aby utratili v obchodech víc, než původně chtěli. Bude to chtít možná trošku sebezapření, ale opravdu kupujte jen to, co nutně potřebujete.

Nákupní seznam

Jdete do obchodu pro dvě věci, ale nakonec přinesete domů plnou tašku jídla a jednu ze dvou věcí jste zapomněli? Je na čase začít psát nákupní seznamy. V obchodě tak nebudete přemýšlet, co jste to chtěli koupit, co budete všechno potřebovat do rizota, které se chystáte vařit a zda je v dóze dostatek hladké mouky.

Nakupujte často

Místo nákupu jednou týdně si sepište jídelníček na celý týden. Podle toho pak budete kupovat jen to nejnutnější. Vyhnete se vyhazování prošlých či zkažených potravin. Choďte do menších obchodů, kde není tolik lákadel jako v obchoďácích a vy koupíte jen to, co musíte. Stanovte si na každý den určitou částku, kterou se snažte nepřekročit. Na nákupy neberte kartu, ale hotovost. Budete-li mít jen hotovost, nemůžete nakoupit víc.