Čím déle žil pan Radana v manželském svazku se svou drahou polovičkou, tím více si v duchu přiznával, že měli jeho známí pravdu, když mu už před svatbou říkali, že ženy nevědí, co chtějí.

Protože jeho manželka toho byla, aspoň z jeho úhlu pohledu, přímo zářným příkladem. Kolikrát už se díky ní mohl přesvědčit o tom, že měli jeho známí vlastně pravdu pravdoucí!

Vždyť vezměte si jen to poslední téma, jež v jejich rodině už nějakou dobu převládalo! Paní Radanové se už dlouho zajídalo chodit po jejich zetlelé prkenné podlaze a stále hlasitěji se dožadovala toho, aby byla tato podlaha zrekonstruována. Aby byla nahnilá prkna s vyčuhujícími hřebíky nahrazena nějakým novým, lepším povrchem. Konkrétně toužila po plovoucí podlaze. A tuto svou tužbu svému manželovi předhazovala, kdykoliv byla nějaká vhodná příležitost.

A vlastně jí i nejednou dával za pravdu. Zejména tehdy, když mu nesla večeři, jeho oblíbený guláš, avšak zakopla o vyčnívající prkno a veškerá pochutina skončila na tolikrát již haněné podlaze mezi střepy z mísy, v níž byla nachystána.

Už už se zabýval myšlenkou na to, že své choti vyhoví, když vtom se vše vyřešilo samo. Aniž by musel přiložit ruku k dílu, měli doma plovoucí podlahu. A jeho žena?

Té to překvapivě nebylo po chuti, ač si plovoucí podlahu donedávna přála. A jejich plovoucí podlaha měla navíc i tu výhodu, že byla úplně zadarmo. A nejen to. Dokonce za ni dostali ještě nějaké peníze navrch. Od pojišťovny.

Jenže paní Radanové se přesto jejich plovoucí podlaha nezamlouvala. Byť jim byla seslána doslova z nebes.

Poté, co z nebes několik dní vytrvale pršelo a podlaha tak byla plovoucí díky náhle vzedmuté nedaleké řece.

Zhoubný vliv televize

Pan Radana měl krásnou mladou manželku, přesto však poslední dobou sedával celé večery až dlouho do noci v hospodě, namísto aby si jí užíval. Seděl tu a ronil hořké slzy do hořkého moku.

Začalo to v den, kdy se manželé konečně finančně zmátořili a koupili si televizi. Což byla příčina zoufalství našeho hrdiny. Protože jak tento nejednou mezi vzlyky utrousil, byla to právě „bedna“, která mu totálně zničila život. A nejvíce pak sexuální život.

Protože to dřív, to byly časy. Byl znám coby snad největší bejk široko daleko a toto nebylo jen jeho chvástání. I jeho žena to potvrzovala. Zato od chvíle, kdy si koupili televizi…

Sledovali samozřejmě především kanály komerční, a to navzdory tomu, že nedobrovolně platili kanálu zvanému veřejnoprávní. Protože takové krváky, dojáky a jiné –áky, jaké nabízejí stanice, jež nabízejí hlavně to, co se líbí mnohým, jim čétéčko nemohlo poskytnout. Sledovali tu to a tu ono, nejednou po většinu dne a večera.

A pak, přece jen už unavení z toho věčného zírání, uléhali do manželského lože, a náhle zjišťovali, že už to není jako dřív. A postižen byl právě manžel.

Protože se sice vždy činil, jak nejlépe jen dovedl, jenže v okamžiku vyvrcholení vždycky selhal. Ach, ta psychika! V nejlepším se totiž vždycky ulekl… že jim do toho náhle vstoupí reklamní blok.